Stavíte pouze jednou v životě a hotový dům už nelze změnit. Stavte ho tedy pořádně. To je hlavní myšlenka nové iniciativy Smysluplný celek společnosti HELUZ. Stavebníky v ní nabádá k tomu, aby projekt plánovali komplexně a kromě cen zvažovali další parametry. Například energetickou náročnost stavby, nutnost dodatečných oprav nebo její ekologickou stopu. Další výhody této iniciativy nastíní Eliška Smolová a Pavel Heinrich z firmy HELUZ.

Jaký je smysl iniciativy Smysluplný celek?

Tato iniciativa vznikla proto, že si uvědomujeme, že v kontextu současné doby je stavba rodinného domu pro stavebníka velmi náročný proces, mnohdy zcela neznámý, a většina stavebníků tento proces absolvuje jenom jednou za život. My se snažíme jim pomoci v uchopení celého tohoto projektu, té snahy vybudovat domov jak po stránce stavební, tak po stránce koncepční. Radíme, jak k tomu všemu přistoupit a jak o tom přemýšlet, abychom spořili energii stavebníka i jeho finance. Tou smysluplností chceme poukázat na to, že je tam mnoho vlivů, které dohromady smysl dávají.

V čem konkrétně?

Je třeba se uvědomit, že chceme být hlavně partnerem stavebníkům a pomoci jim se stavbou tak, aby v ní byli spokojeni celý ten život. Smyslem aktivity je, aby se stavebník cítil v těch konstrukcích příjemně a netížily ho starosti s topením, starosti s tím, jak bude platit drahou hypotéku, kde na něj fouká a podobně. Chceme, aby se v těch konstrukcích cítil dobře, a přitom o nich vůbec nevěděl. To si přeje každý stavebník: postavit si dům a v podstatě o něm nevědět. Tím smysluplným celkem se tedy snažíme říct, že to rozhodnutí musí být na začátku, a není to pouze o volbě stavebního systému jako takového, ale o koncepčním pojetí celého domu.

Dá se říct, že se snažíte pomoci zákazníkovi ve chvíli zpřísněné legislativy ohledně energetické účinnosti budov?

Já bych řekl, že ano. Ta legislativa se zásadně vyvíjí a dneska je taková doba, že abychom obstáli na trhu, musíme podávat kvalitní a věcné informace. Není to o tom, že prodáme nějakou cihlu a jdeme od toho pryč. To možná fungovalo před nějakými deseti lety, ale od té doby, co se zpřísnily požadavky na energetickou náročnost budov, musíme nejenže přicházet s novými výrobky, ale musíme je taky inovovat, ale zároveň o tom musíme říkat všem ostatním profesionálům, kteří se na stavbě podílejí – topenářům, architektům, projektantům a podobně.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *